Czytajmy słuchając czyli… czytaki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rawie Mazowieckiej

W ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rawska biblioteka wzbogaciła się o dwa przenośne urządzenia Czytak Plus i Czytak NPN, dzięki którym osoby słabo widzące mogą posłuchać i w ten sposób przeczytać interesujące ich książki. Po dwuletnim projekcie w którym uczestniczyła nasza biblioteka urządzenia te zostały bezpłatnie przekazane do naszej książnicy na własność ! Ponad to Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca, które było koordynatorem projektu udostępniło nam bezpłatny dostęp do bazy audiobooków zawierających prawie trzy tysiące tytułów. Obecnie z czytaków korzystają nasze dwie stałe czytelniczki Pani Alinka i Pani Bożena, które właśnie ze względu na dużą wadę wzroku nie mogą czytać tradycyjnych książek. Rynek audiobooków czyli książek mówionych jest przebogaty a dzięki tym urządzeniom stanie on otworem właśnie dla osób z dysfunkcją wzroku. Rawska Biblioteka miejscem przyjaznym dla Wszystkich !