Czytaj książki, raz, dwa trzy, My PREZENTY damy Ci!!!

NAJLEPSZY CZYTELNIK ROKU 2020
Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu „Najlepszy Czytelnik Roku”
Na początku przyszłego roku, na podstawie wydruku komputerowego systemu bibliotecznego „Mateusz” z dnia 31 grudnia 2020 roku, wyłonimy zwycięzców w 3 kategoriach wiekowych:
– do lat 5,
– od lat 6 do 12 lat,
– od lat 13 do 15 lat.

Przewidziane będą również nagrody za zdobycie drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnienia dla Czytelników, którzy mieli najwięcej wypożyczeni na swoim koncie. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspólnego przedsięwzięcia jakim jest promowanie czytelnictwa. Zwracamy się przede wszystkim do Rodziców, aby rozwijali u dzieci zamiłowanie do czytania i książek, bo jak pisała W. Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaka sobie ludzkość wymyśliła”.

Dodatkowe informacje:
– Dzieci w wieku 1-10 lat otrzymują kartę biblioteczną za darmo;
– Dzieci i młodzież powyżej 10 lat płacą za dokument tylko 1zł;
– Karta biblioteczna umożliwia bezpłatne wypożyczanie książek i audiobooków zarówno w bibliotece dziecięcej, jak i w Wypożyczalni dla Dorosłych;
– Najlepszych „Czytelników Roku 2020” wybierzemy na podstawie wydruku komputerowego systemu bibliotecznego „Mateusz” z dnia 31 grudnia 2020 r.;
– Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w styczniu 2021 r. i będzie jednym z pierwszych wydarzeń kulturalnych w roku 2021.

02.01.2020