DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Marzec 2024

Witam!!!

 

Relacja ze sto pięćdziesiątego dziewiątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 23.03.2024 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 10 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Jazda na rydwanie”, której autorem jest Julian Hardy.

Jedna z niewielu książek którą odłożyłem po kilku stronach. Po dyskusji i przytaczanych fragmentach moja decyzja okazała się słuszna. Fatalny styl, by nie powiedzieć grafomaństwo oraz rażące błędy to zapamiętam z tej książki. A właściwie to co mnie od niej odrzuciło, będąc naprawdę tolerancyjnym w tej kwestii. Zawsze jestem wybaczyć kilka błędów, czy innych potknięć jeżeli książka jest po prostu ciekawa. To „dzieło” niestety uwłaczało mojej godności czytelniczej. Aczkolwiek kilku fanów w Klubie miała. Podkreślali oni całkiem niezły pomysł na tę powieść. Szkoda więc, że autor postanowił zaoszczędzić na redakcji. Możliwe, że coś by tego było.

Warto dodać, iż jest to książka która trafiła do naszego DKK bezpośrednio od autora, który zdecydował się poddać choćby najkrytyczniejszej opinii … Hardy jest 😉

Zachęcam, więc do przeczytania recenzji którą napisał nasz super-recenzent Radek.

Spotkanie trwało około czterech godzin.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest na 20.04.2024 r. tj. sobota, o godzinie 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Między światem a mną”, której autorem jest Ta-Nehisi Coates. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

 

Koordynator rawskiego DKK

Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl