DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Styczeń 2023

Witam!!!

Relacja ze sto czterdziestego piątego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 28.01.2023 r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 12 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 15 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Stramer” której autorem jest Mikołaj Łoziński.
Znakomite otwarcie literacko-dyskusyjne roku w rawskim DKK.
Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej bibliotece rozpoczął kolejny rok swoich spotkań, wymiany myśli i odczuć o przeczytanych książkach. Aż dwunastu pasjonatów książkowych rozmów zawitało na styczniowym spotkaniu. Lekturą miesiąca była powieść Mikołaja Łozińskiego pt. „Stramer” i jak, prawie zgodnie stwierdzili klubowicze, jest to doskonała jednotomowa saga rodzinna. Odmienne zdanie miał nasz super-recenzent Radek co uzasadnił w krótkiej recenzji do przeczytania jak zawsze zachęcam. Faktycznie, minimalizm w tym przypadku raczej niekoniecznie był wskazany. Autor mógł śmiało poprowadzić tę historię szerszym torem rozkładając ja powiedzmy na trylogię. A potencjał jest. Dzieje tarnowskiej żydowskiej rodziny na przełomie prawie pięćdziesięciu lat ubiegłego wieku to pasjonująca historia, ludzkie dramaty, miłości i rozstania … to po prostu życie z jego wzlotami i upadkami. POLECAMY!

Spotkanie trwało ponad trzy godziny.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 25.02.2023 r., oczywiście sobota oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Oczy zasypane pisakiem”, której autorem Paweł Smoleński. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl