DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Październik 2022

Witam!!!

   Relacja ze sto czterdziestego trzeciego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 15.10.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 9 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Talita” której autorem jest Paweł Huelle.
Na początek super informacja, do naszego Klubu zdecydowała się dołączyć Ola. Witam na dyskusyjnym pokładzie i mam nadzieję, ze polubisz nasze sobotnie dywagacje o literaturze!
Szczerze mówiąc, nie pamiętam dlaczego wybrałem tę książkę do naszego Klubu … odpowiadam ponieważ na tym spotkaniu padało ono nader często. Może urzekła mnie okładka, ale znacie to stare przysłowie by nie oceniać książki po okładce. W tym przypadku okazało się to bardzo trafne.
„Talita” to zbiór … opowiadań Pawła Huelle które okrzyknięto POWROTEM MISTRZA. Nie wiem wraz z moimi przyjaciółmi z DKK skąd wraca … niemniej w miejscu docelowym jeszcze się nie znalazł. Każde z opowiadań naprawdę znakomicie się zaczyna, wciąga czytelnika, momentami intryguje by zakończyć się hmmm nijak. Napompowany balonik pęka i zostaje mnóstwo niedosytu. Jesteśmy zawiedzeni, rozczarowani a nawet źli. Jeżeli taki był efekt zamierzony pisarza ro respect. Jeżeli zaś nie, to jednak mężczyznę poznajemy po tym jak kończy nie zaczyna. Bardzo lubię opowiadania i uważam, ze jest jedna z najtrudniejszych form a w tym przypadku mistrz jednak nie podołał. Książka dla miłośników prozy Pana Pawła.
Co ja mam dziś z tymi powiedzeniami ….
Spotkanie około czterech godzin.

Kolejne spotkanie zaplanowane jest 26.11.2022r., oczywiście sobota oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Siwy dym” której autorem jest Ziemowit Szczerek. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho

Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl