DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI – Sierpień 2022

Witam!!!

Relacja ze sto czterdziestego pierwszego spotkania DKK w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie odbyło się 27.08.2022r. w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu brało udział 7 osób. W sumie rawski Dyskusyjny Klub Książki liczy 14 członków. Rozmawialiśmy o książce pt. „Król” której autorem jest Szczepan Twardoch.

Przyznam szczerze, że tę książkę zostawiłem sobie na Klub. Bardzo chciałem ją przeczytać i choć kilkukrotnie mnie kusiło, udało się wytrwać, nadszedł upragniony moment. Podejrzewałem, że powieść będzie dobra a dyskusja o niej może być naprawdę ciekawa. W obu kwestiach się nie zawiodłem … choć jest jeszcze trzecia, serial ale to może w przyszłości.
Nie jest to nasze pierwsze spotkanie z prozą Pana Szczepana, czytaliśmy już w Klubie „Morfinę”. Była to również literacka uczta. Tym chętniej sięgnęliśmy po „Króla”. Twardoch ma swoje przywary, wielokrotne powtórzenia i czasami absurdalne metafizyczne odniesienia (ach ten kaszalot Litani czy kapparot) ale nie jest to na tyle męczące by nie docenić pomysłu, fabuły i znakomitego stylu pisarza. Świetny klimat dwudziestolecia międzywojennego i aura Tyrmanda i Dołęgi-Mostowicza, których uwielbiam, nie pozwoliły mi się od tej książki oderwać. Podobnie zresztą jak moim przyjaciołom z naszego Dyskusyjnego Klubu Książki.

Nie będę się tu rozpisywał o fabule, tu odsyłam Was jak zawsze recenzji Radka. Jak zawsze warto!.
W imieniu wszystkich klubowiczów gorąco polecam ale i od siebie zachęcam inne Kluby do „wzięcia jej na warsztat” ponieważ „Król” jest znakomitym materiałem do rozmowy.

Spotkanie trwało ponad cztery godziny.

Kolejne tradycyjne, książkowe spotkanie zaplanowane jest 24.09.2022r., oczywiście sobota, godzina 15:00. Porozmawiamy o książce pod tytułem „Lincoln w Bardo” której autorem jest George Saunders. Nie wiesz jak spędzić sobotnie popołudnie, lubisz czytać i rozmawiać o przeczytanej lekturze PRZYJDŹ na spotkanie rawskiego DKK. Bowiem rozmowa o książce jest przedłużeniem przyjemności z jej czytania. Wszystkie chętne osoby bardzo serdecznie zapraszamy !!!

Koordynator rawskiego DKK
Zbigniew Pacho


Projektowanie stron Piotrków: AdrianGrzybek.pl