Mecenasi Kultury Miejskiej Biblioteki Publicznej

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

W minionym roku zwróciliśmy się do rawskich firm proponując nietuzinkową formę współpracy wspierającej działania na rzecz lokalnej kultury.

MECENASEM KULTURY Miejskiej Biblioteki Publicznej zostali:

• Usługi Transportowe Krzysztof Waluchowski,
  • Mirtex Piotr Studziński,
  • Papirus Wojciech Sujka,
  • Implo Paweł Szostek,
  • A&M Małachowscy Anetta Małachowska
  • DaGrasso Rawa Mazowiecka Agata Stańczak i Jacek Szymański

To dzięki ich finansowemu wsparciu możemy poszczycić się trzecim miejscem pod względem ilości darmowych kodów do platformy LEGIMI wśród bibliotek Województwa Łódzkiego. Nasi darczyńcy dofinansowali dostęp do wirtualnej biblioteki Legimi oferującej ponad 70 tys. e-booków i audiobooków w 80 procentach! Całość tej inwestycji to 10 500 zł rocznie. Usługa cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. 50 kodów, którymi dysponujemy co miesiąc, rozchodzi się co do sztuki.

Miło nam poinformować, że do zaszczytnego grona MECENASÓW KULTURY należą jeszcze dwie firmy:

• Szkółka roślin ozdobnych Potrzebowscy – na których zawsze możemy liczyć przy organizowaniu bibliotecznych EKOakcji. To dzięki ich wsparciu nasi Czytelnicy dwukrotnie w ciągu minionego roku mieli okazję do kompletu wypożyczonych książek zabrać piękną roślinkę do swojego ogródka.
  • Easy Art Kamili i Marcina Strutyńskich to niezastąpiona pomoc w kwestii materiałów graficznych. Nie tylko służą nam zawsze profesjonalną poradą, ale także dzięki nim mieszkańcy dowiadują się o organizowanych przez nas wydarzeniach z wydrukowanych plakatów.

Za każdą firmą stoi człowiek. Jeśli jest to człowiek, który potrafi podzielić się tym, co ma dla dobra kultury i drugiego człowieka, tym bardziej zasługuje na słowa uznania. Już niebawem w naszej bibliotece pojawi się specjalny wizytownik, w którym znajdziecie namiary na wszystkich naszych wspaniałych darczyńców. Pamiętajcie o nich podczas codziennych zakupów oraz zamawiania usług. My polecamy je z całego czytelniczego serca!