Napisz świąteczne opowiadanie, wygraj nagrodę!

Mikołaj odwiedził małych czytelników

Blisko setka dzieci spotkała się ze Świętym Mikołajem. Przybysz z Laponii gościł w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej. Świąteczna akacja jeszcze się nie kończy. Trwa konkurs literacki, w którym mogą wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od wieku.

Zadawał zagadki, pytał o świąteczne listy z marzeniami i rozdawał upominki. Dla wielu milusińskich spotkanie ze świętym było nie lada przeżyciem… – Dziękujemy za wszystkie listy i piękne rysunki, które dzieci przyniosły do biblioteki – podkreśla Zbigniew Pacho, dyrektor MBP. – Mamy zapewnienie od świętego, że odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci ponownie w Wigilię.
Na stronie internetowej książnicy można znaleźć pokaźną galerię zdjęć z wydarzenia, bo każde dziecko miało możliwość zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Bibliotekę odwiedziła łącznie blisko setka dzieci, puls ich opiekunowie oczywiście.
– Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i dorosłym za wyrozumiałość w kwestii konieczności dostosowania się do wymogów sanitarnych – dodaje dyrektor Pacho. – Niezmiernie cieszy nas to, że przyszliście do biblioteki nie tylko na spotkanie z Mikołajem, ale także po książeczki. Odnotowaliśmy tego dnia ponad dwieście wypożyczeń. Dziękujemy, że byliście z nami.
Biblioteczna akcja mikołajkowa jeszcze się nie kończy. Zachęcamy do udziału w konkursie literackim „Świąteczne opowiadanie”. Czekamy na prace dzieci, młodzieży i dorosłych. Warunek jest jeden – w tekście muszą znaleźć się słowa klucze – minimum sześć z kilkunastu świątecznych obrazków, które zdobią okna oddziału dla dzieci. Przyjdźcie, zobaczcie, piszcie! Gotowe opowiadania można przynieść do biblioteki (obydwu naszych siedzib) lub dostarczyć je elektronicznie pisząc na adres mbpdzieci@wp.pl lub przez biblioteczne kanały na facebook’u. Na prace czekamy do końca grudnia. Szczegółowy regulamin dostępny jest na naszej stronie www.rawamaz.e-bp.pl.

fot. MBP w Rawie
strona 1