BIBLIOciotki i lekcje w terenie

BIBLIOciotki i lekcje w terenie.

W 2021 roku ciocia Ania razem z ciocią Agatą zainicjowały wyjazdowe bibliolekcje  – wraz z pacynkowym teatrzykiem – do szkół i przedszkoli zaprzyjaźnionych z naszą biblioteką.

Lula, Kropek, Pirat, albo Pan Lekturek, Gadułka lub pan Wąsacz to tylko kilka pacynek, które brały udział w specjalnie przygotowanych i tematycznych zajęciach dla przedszkolaków i uczniów.

Co robiłyśmy wspólnie podczas odwiedzin w grupach ?

Przede wszystkim opowiadamy o pracy w bibliotece. Rozmawiamy z dziećmi o tym czym jest biblioteka i co oznacza słowo ,,wypożyczać”. Bogaty księgozbiór naszej placówki pozwala nam poznać preferencje czytelnicze maluszków i zaprosić do wspólnego i rodzinnego odwiedzania biblioteki.

Czytanie bajeczek związanych z tematem spotkania, to oczywiście punkt kulminacyjny. Ale czym byłoby wesołe spotkanie z maluchami bez specjalnej wesołej rozgrzewki. Propozycje zabaw, to istotny element zajęć. Przez puzzle, memory, zagadki lub dobieranki obrazkowe zmierzamy do najważniejszego punktu spotkania, czyli czytanie bajeczki przez pacynkę lub jedną z bibliocioć.

Uwielbiamy rozmawiać z naszymi małymi słuchaczami, na temat przeczytanej bajki. Zadajemy pytania i wspólnie dyskutujemy nad fabułą opowieści. Dzieciaki naprawdę to uwielbiają, włącznie z nami.

Podsumowaniem spotkania są oczywiście nasze ulubione prace plastyczne, związane z przeczytaną bajeczką, lub tematem zajęć. Wycinamy, kolorujemy, kleimy, malujemy i tworzymy piękne pamiątki.

Z ogromną przyjemnością pokonujemy dla Was niesamowite odległości, by móc Was poznać, opowiadać o swojej pracy, zachęcać do odwiedzania naszej biblioteki i przede wszystkim dzielić się największą przyjemnością jaką jest podróżowanie do krainy wyobraźni, dzięki czytaniu książek.

Nasze wyjazdowe spotkania to nie tylko przedszkola i szkoły w naszym mieście, ale również ogrom nowych znajomości w powiecie.

Dziękujemy serdecznie za wszystkie zaproszenia i mamy nadzieję że rok 2022 będzie równie obfity w nasze spotkania, co widać na zdjęciach w naszej galerii.

strona 1